 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM0335C1E180GA01D)
Murata Electronics GRM0335C1E180GA01D
PartNo:
GRM0335C1E180GA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 135000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 18pF 25volts C0G +/-2%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V