 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM0335C1E1R0BA01D)
Murata Electronics GRM0335C1E1R0BA01D
PartNo:
GRM0335C1E1R0BA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 70575
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 1.0pF 25volts C0G +/-0.1pF
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V