 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM0335C1E330JA01D)
Murata Electronics GRM0335C1E330JA01D
PartNo:
GRM0335C1E330JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 219645
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 33pF 25volts C0G +/-5%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:100 V