 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM0335C1H120GA01D)
Murata Electronics GRM0335C1H120GA01D
PartNo:
GRM0335C1H120GA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 120000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 12pF 50volts C0G +/-2%
RoHS:Details
Capacitance:100 pF
Voltage Rating DC:25 V