 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM0335C1H1R5CA01D)
Murata Electronics GRM0335C1H1R5CA01D
PartNo:
GRM0335C1H1R5CA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 75000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 1.5pF 50volts C0G +/-0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:0.027 uF
Voltage Rating DC:50 V