 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM0335C1H5R6CA01D)
Murata Electronics GRM0335C1H5R6CA01D
PartNo:
GRM0335C1H5R6CA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 70622
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 5.6pF 50volts C0G +/-0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:16 V