 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R60J104KE19J)
Murata Electronics GRM033R60J104KE19J
PartNo:
GRM033R60J104KE19J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 72750
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 6.3Volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V