 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R60J105MEA2D)
Murata Electronics GRM033R60J105MEA2D
PartNo:
GRM033R60J105MEA2D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 640055
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 1.0uF 6.3volts X5R +/-20%
RoHS:Details
Capacitance:0.33 uF
Voltage Rating DC:6.3 V