 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R60J473KE19D)
Murata Electronics GRM033R60J473KE19D
PartNo:
GRM033R60J473KE19D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 96990
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.047uF 6.3volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2200 pF
Voltage Rating DC:50 V