 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R61A103KA01D)
Murata Electronics GRM033R61A103KA01D
PartNo:
GRM033R61A103KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 253877
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.01uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.047 uF
Voltage Rating DC:100 V