 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R61C104KE84D)
Murata Electronics GRM033R61C104KE84D
PartNo:
GRM033R61C104KE84D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 54305
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.10uF 16volts X5R + - 10%
RoHS:Details
Capacitance:12 pF
Voltage Rating DC:250 V