 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R61C473KE84D)
Murata Electronics GRM033R61C473KE84D
PartNo:
GRM033R61C473KE84D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 119816
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.047uF 16volts X5R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:25 V