 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R61E103KA12D)
Murata Electronics GRM033R61E103KA12D
PartNo:
GRM033R61E103KA12D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 82130
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.01uF 25volts X5R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:1800 pF
Voltage Rating DC:10 V