 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R70J103KA01D)
Murata Electronics GRM033R70J103KA01D
PartNo:
GRM033R70J103KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 227170
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.01uF 6.3volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:100 V