 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R71A332KA01D)
Murata Electronics GRM033R71A332KA01D
PartNo:
GRM033R71A332KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 89859
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.0033uF 10volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V