 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R71C102KA01D)
Murata Electronics GRM033R71C102KA01D
PartNo:
GRM033R71C102KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 236475
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.001uF 16 volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:10 V