 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R71C102KA01J)
Murata Electronics GRM033R71C102KA01J
PartNo:
GRM033R71C102KA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 136590
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.001uF 16 volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:100 uF
Voltage Rating DC:6.3 V