 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM033R71E471KA01D)
Murata Electronics GRM033R71E471KA01D
PartNo:
GRM033R71E471KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 129717
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 470pF 25v X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:0.56 uF
Voltage Rating DC:1 kV