 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1535C1H330JDD5D)
Murata Electronics GRM1535C1H330JDD5D
PartNo:
GRM1535C1H330JDD5D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 547155
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 33pF 50 volts 5%
RoHS:Details
Capacitance:820 pF
Voltage Rating DC:100 V