 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1535C1H7R0DDD5D)
Murata Electronics GRM1535C1H7R0DDD5D
PartNo:
GRM1535C1H7R0DDD5D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 64637
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 7pF 50 volts 0.5pF
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:16 V