 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H101FA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H101FA01D
PartNo:
GRM1555C1H101FA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 89175
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 100pF 50volts C0G 1%
RoHS:Details
Capacitance:6800 pF
Voltage Rating DC:25 V