 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H102FA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H102FA01D
PartNo:
GRM1555C1H102FA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 94488
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.001uF 50Volts 1%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V