 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H102JA01J)
Murata Electronics GRM1555C1H102JA01J
PartNo:
GRM1555C1H102JA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 84111
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000pF 50Volts 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:50 V