 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H120FA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H120FA01D
PartNo:
GRM1555C1H120FA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 140875
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 12pF 50volts C0G 1%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V