 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H151FA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H151FA01D
PartNo:
GRM1555C1H151FA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 57150
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 150pF 50volts C0G 1%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:25 V