 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H151JA01J)
Murata Electronics GRM1555C1H151JA01J
PartNo:
GRM1555C1H151JA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 77103
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 150pF 50Volts 5%
RoHS:Details
Capacitance:4700 pF
Voltage Rating DC:500 V