 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H1R0CA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H1R0CA01D
PartNo:
GRM1555C1H1R0CA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 164504
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1.0pF 50volts C0G +/-0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:25 V