 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H1R8WA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H1R8WA01D
PartNo:
GRM1555C1H1R8WA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 106695
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1.8pF 50volts C0G +/-0.05pF
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:25 V