 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H270JA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H270JA01D
PartNo:
GRM1555C1H270JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 183092
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 27pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V