 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H2R4BA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H2R4BA01D
PartNo:
GRM1555C1H2R4BA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 87476
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 2.4pF 50volts C0G +/-0.1pF
RoHS:Details
Capacitance:270 pF
Voltage Rating DC:16 V