 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H2R7CA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H2R7CA01D
PartNo:
GRM1555C1H2R7CA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 59692
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 2.7pF 50volts C0G +/-0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V