 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H331FA01J)
Murata Electronics GRM1555C1H331FA01J
PartNo:
GRM1555C1H331FA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 61394
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 330pF 50Volts C0G 1%
RoHS:Details
Capacitance:3.3 uF
Voltage Rating DC:100 V