 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H391JA01J)
Murata Electronics GRM1555C1H391JA01J
PartNo:
GRM1555C1H391JA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 82990
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 390pF 50Volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:35 V