 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H3R6BA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H3R6BA01D
PartNo:
GRM1555C1H3R6BA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 75776
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 3.6pF 50volts C0G +/-0.1pF
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V