 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H561JA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H561JA01D
PartNo:
GRM1555C1H561JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 135245
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 560pF 50Volts 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:3 kV