 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H5R6CA01J)
Murata Electronics GRM1555C1H5R6CA01J
PartNo:
GRM1555C1H5R6CA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 60204
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 5.6pF 50volts C0G +/-0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:33 uF
Voltage Rating DC:6.3 V