 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H6R8BA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H6R8BA01D
PartNo:
GRM1555C1H6R8BA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 123613
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 6.8pF 50volts C0G +/-0.1pF
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:10 V