 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H6R8CA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H6R8CA01D
PartNo:
GRM1555C1H6R8CA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 117082
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 6.8pF 50volts C0G +/-0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:3.3 pF
Voltage Rating DC:50 V