 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H7R5DA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H7R5DA01D
PartNo:
GRM1555C1H7R5DA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 60832
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 7.5pF 50volts C0G +/-0.5pF
RoHS:Details
Capacitance:680 pF
Voltage Rating DC:50 V