 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H820GA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H820GA01D
PartNo:
GRM1555C1H820GA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 83284
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 82pF 50volts C0G 2%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:16 V