 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1H8R2DA01D)
Murata Electronics GRM1555C1H8R2DA01D
PartNo:
GRM1555C1H8R2DA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 100355
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 8.2pF 50volts C0G +/-0.5pF
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:25 V