 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1555C1HR80BA01J)
Murata Electronics GRM1555C1HR80BA01J
PartNo:
GRM1555C1HR80BA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 64415
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.80pF 50volts C0G +/-0.1pF
RoHS:Details
Capacitance:10 pF
Voltage Rating DC:50 V