 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155B11H222KA01D)
Murata Electronics GRM155B11H222KA01D
PartNo:
GRM155B11H222KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 58585
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 2200pF 50volts B 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V