 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155C80J105KE15D)
Murata Electronics GRM155C80J105KE15D
PartNo:
GRM155C80J105KE15D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 597658
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.0uF 6.3Volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.68 uF
Voltage Rating DC:10 V