 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155F50J105ZE01D)
Murata Electronics GRM155F50J105ZE01D
PartNo:
GRM155F50J105ZE01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1uF 6.3volts Y5V +80-20%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:50 V