 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155F51A104ZA01D)
Murata Electronics GRM155F51A104ZA01D
PartNo:
GRM155F51A104ZA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 66880
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 10 volts -20% to 80%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:100 V