 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155F51E223ZA01J)
Murata Electronics GRM155F51E223ZA01J
PartNo:
GRM155F51E223ZA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 73702
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.022uF 25 volts -20% to 80%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V