 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155F51H103ZA01J)
Murata Electronics GRM155F51H103ZA01J
PartNo:
GRM155F51H103ZA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 77855
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.01uF 50 volts -20% to 80%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V