 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R60G225ME15D)
Murata Electronics GRM155R60G225ME15D
PartNo:
GRM155R60G225ME15D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 60336
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 2.2uF 4volts 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.022 uF
Voltage Rating DC:500 V