 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R60J103KA01D)
Murata Electronics GRM155R60J103KA01D
PartNo:
GRM155R60J103KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 66588
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.01uF 6.3 volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V